1 24
מדבר.שמעון
אבדון.שמעון

שמעון אנגל

מדבר. אבדון.

מתוך התערוכה “הפחד עצמו”. איורים מאת פייר קליינהאוז ושמעון אנגל לשבוע האיור 2019, מטעם המחלקה לתקשורת חזותית בבצלאל. אוצרת: אורית ברגמן. בתערוכה אספנו פחדים לאומיים מגוונים מהאנשים בסביבתינו והענקנו להם פרשנות איורית.

 

 

מדבר. אודי, 28, מצפה רמון:

הפחד שלי, כתושב מצפה רמון, הוא שהדרום, בעקבות פחד המשטרה ואי ריסון הבדואים, יהפוך למערב פרוע. החזק שורד. המדינה בהתחלה תאבד שליטה ובהמשך תוותר על השליטה. האיזור כולו יהפוך לאיזור רפאים. השילוט ביציאה מבאר שבע לכיוון דרום יהיה בדומה לשילוט בכניסה לשטחי A. מצפה רמון, דימונה, ערד, ירוחם ובעצם כל מה שדרומית לבאר שבע פשוט ינטש.

 

אבדון. אברהם, 64, מירון:

בעם ישראל יש שלשה רבדים . מצד אחד ישנם שומרי התורה והמצוות, יהודים יראים ושלמים חזקים באמונתם ודרכם. איש לא יוכל להזיז אותם מדרכם האמונית, אנשים שרצונם לראות בישראל מדינה ערכית שורשית נאמנת ל ערכי ומסורת ישראל. מצד שני ישנם קיצוניים שמאלניים הנתמכים ע״י כוחות אנטי-ישראליים, כאיחוד האירופי, הקרן לישראל החדשה ועוד. שכל תכליתם לעקר את הצביון היהודי של מדינת ישראל ולהפוך אותה למדינת כל אזרחיה. בתווך נמצאים הרוב המוחלט של המון עמך ישראל. יהודים טובים , אוהבי עם ישראל וארץ ישראל המחוברים למסורת ישראל הרוצים שהמדינה תהיה יהודית ומסורתית בנויה על ערכי היהדות ונצח ישראל. אני חרד מהסחף שעלול להיווצר וכבר נוצר, אצל היהודים התמימים הללו, שאין להם את הידע, היכולת, והכח, לעמוד מול מתקפת התרבות הזרה שמוצפת באגרסיביות בכל אתר ואתר, בתקשורת וברשות הרבים ע״י עוקרי התרבות הללו. אני חרד מיום שרבים מהתמימים והמסורתיים הללו, יפנו עורף לשארית הקמצוץ של התרבות המסורתית שעדיין פועם בקרבם. והחשש הגדול ביותר שלי הוא בתחום ערכי המשפחה ההולכים ומתנפצים לנגד עיננו, בהובלתם של הארגונים הפמניסטיים הלהט”בים ועוד, שמחדירים בתודעה הציבורים את הדמות והמבנה של המשפחה החדשה בעיניהם.

אני חרד שתמימים מסורתיים אוהבי ישראל אלה, לאט לאט יאבדו מעם ישראל, כתוצאה מכך שבתמימותם ובחוסר הידע ויכולת ההתנגדות שלהם ינהו אחר התרבות הנבובה הזאת, גם הם יבנו משפחות שאין להן המשך וממילא אין להם שארית וכך בעוד דור הם יאבדו ח״ו מעם ישראל. אבל לא אלמן ישראל , נצח ישראל לא ישקר, וכמו שממשפחות שאיבדו את רוב יקיריהן בדור הקודם, צמחו משפחות ענקיות כאן בארץ ישראל, כך גם הרעה הזאת הזמנית תחלוף לה, ועם ישראל ימשיך לצמוח ולחזק את ערכיו התרבותיים הקדושים והנעלים. עם ישראל חי.

ביטחוןדרוםדתמגדרפחדצדק חברתי

היצירה הבאה

אמנות חזותית

Shtahim. War

פייר קליינהאוז

אמנות חזותית

Shtahim. War

פייר קליינהאוז

תגובות פייסבוק

Share

Yehee — Political Poetic Journal